הטבע המרהיב של ויאטנם

ויאטנם ידועה ביופייה המהמם שמכיל בתוכו גיוון רב. כאשר בוחנים את הטבע הויאטנמי היפיפה, ניתן להבחין בשלוש יחידות גיאוגרפיות:  צפון ויאטנם הידועה גם בתור דלתת הנהר האדום שידועה ביערות רחבים והרים מרשימים, בהם רכס הפנסיפן- הגבוה ביותר בויאטנם, מרכז ויאטנם שבה נמצא ים סין הדרומי ודרום ויאטנם המפורסמת בתור דלתת המקונג שבה ישנה אדמה פורייה, פלגי מים רבים וקילומטרים של טרסות אורז ציוריות. מטיילים שליבם חפץ בחיבור לשקט ולטבע מגוון, בהחלט ימצאו את מבוקשם בארץ מדהימה זו. הנה כמה המלצות על מקומות שביקור בהם יעורר בכם תחושה של חיבור עמוק לטבע וכתוצאה מכך אולי גם עמוק לתוך עצמכם.

פארק לאומי קוק פואנג

קוק פואנג הוא הפארק הלאומי הגדול ביותר בויאטנם והוא נמצא לא רחוק מהעיר נין בין- 90 ק"מ מדרום להאנוי. כשתגיעו למקום תפגשו מגוון עצום של עצים, צמחים וחיות בר. בין השאר, הפארק נודע בזכות  מרכזי ההצלה לבעלי החיים הקיימים בו. בפארק יש מרכזי הצלה לקופים, צבים וחיות אחרות הנמצאות בסכנת הכחדה. זאת ועוד, בפארק תוכלו לצעוד על גבי שבילים, לצאת לטרקים קצרים או ארוכים, לצפות בעצים מרשימים ומערות מעניינות ולהתחבר לטבע הויאטנמי המיוחד שיקיף אתכם מכל עבר.

הכפר הצף קן גה

באותו האזור של פארק קוק פואנג, נמצא כפר דייגים קטן ומיוחד במינו. הוא מוקף בנוף הייחודי שמאפיין את האזור. רוב תושבי הכפר חיים בבתים צפים על הנהר. מאחר שביקור אמתי בכפר אפשרי רק באמצעות סירה, ביקור במקום זה יחבר אתכם באופן מידי לטבעו של הנהר ולאורח החיים אשר מנהלים תושבי הכפר באופן יום יומי.

קאן ג'יו

כ-30 ק"מ מהעיר סייגון שנמצאת באזור דלתת המקונג וידועה גם בשם 'הו צ'י מין', באמצע נהר המקונג שוכן לו אי קטן עם חוף בוצי. זהו לא אחד מהמקומות המפותחים ביותר בויאטנם ודווקא לכן לדעתנו הוא מקום מושלם לחיבור לאזור טבעי ולא מתועש. זאת ועוד, במרכז הצמחייה שעל האי נמצאת שמורת טבע קטנה עם חוות תנינים ומאות קופים שישמחו לראות אתכם או סתם יחטפו ויאכלו כל דבר אכיל שתחזיקו ביד. לאחר הביקור בקאן ג'יו ואם תקף אתכם פתאום געגוע לעיר הגדולה, גם בסייגון תוכלו למצוא אטרקציות שיעוררו בכם תחושה עמוקה של חיבור, אולי לא ממש לטבע אבל בעיקר אל תוך עצמכם.

סייגון (הו צ'י מין)

בסייגון תוכלו לבקר בסטודיו המומלץ 'יוגה ליבינג' בו מתקיימים שיעורי יוגה במגוון סגנונות שונים. מדובר במקום נעים עם אווירה מיוחדת ומורים טובים שמנהלים את השיעורים גם בשפה האנגלית. עוד מקום מומלץ בסייגון, שלא הרבה יודעים על קיומו הוא מרכז הסקי "סנואו טאון". נכון, לא מדובר כאן במסלולי סקי שמשתווים לאתרים גדולים ומרשימים כמו ה- ואל טורנס שבצרפת, אך בכל זאת זוהי חוויה נחמדה של גלישה בתוך מקום סגור שמאפשרת להנות מהפעילות הספורטיבית בכל מזג אוויר ובכל יום בשנה.

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן