וייטנאם

וייטנאם המיטב –מסלול טיול ל 12 יום בתכנון אישי

וייטנאם המיטב – הכנו עבורכם את המיטב של המדינה בטיול איכותי. אם להתחיל מ"האנוי" הצפונית, או מ"הו צ'י מין" (סייגון) הדרומית, 

בטיול זה תוכלו לחוות את מיטב האתרים של וייטנאם.

במחיר מפתיע והשירות איכותי ומלא, תיהנו מחוויה יוצאת דופן של  נופי וייטנאם באופן מקיף ומלא זיכרונות טובים.

במידת הצורך נוכל לשנות ולהתאים טיול זה ע"פ בקשתכם.

תכנון טיול פרטי איכותי בוייטנאם ל 12 יום

יעדי הטיול: האנוי – נין בין – מפרץ הא לונג – הוי אן – סייגון (הו צ'י מין) – דלתת המקונג

תקציר המסלול

יום

תקציר המסלול

ארוחות

מדריך

רכב

יום 1

הגעה לשדה התעופה בהאנוי – הסעה למלון וקבלת החדר

יום 2

סיור מודרך בעיר האנוי

בוקר + צהריים

יום 3

האנוי - נין בין - האנוי

בוקר + צהריים

יום 4

האנוי - מפרץ הא לונג

בוקר+ צהריים + ערב

יום 5

מפרץ הא לונג - האנוי - טיסה לדא ננג - הוי אן

בוקר + ברנץ'

יום 6

הוי אן

בוקר

יום 7

הוי אן

בוקר

יום 8

הוי אן – טיסה לסייגון
(הו צ'י מין) – טיול בעיר סייגון

בוקר + צהריים

יום 9

סייגון – מנהרות קו צ'י - מקדש קאו דאי

בוקר + צהריים

יום 10

סייגון - קאי בה - קאן טו בדלתת המקונג

בוקר + צהריים

יום 11

קאן טו – שוק קאן ראנג - סייגון

בוקר + צהריים

יום 12

טיסה חזרה מסייגון

בוקר

פירוט התכנית- וייטנאם המיטב

יום 1: הגעה לשדה התעופה בהאנוי – הסעה למלון וקבלת החדר

הגעה לשדה התעופה בהאנוי , קבלת פנים על ידי מדריך החברה והסעה ברכב תיירותי פרטי למלון לזמן מנוחה ורגיעה מהטיסה. בדרכנו למלון נחצה את הגשר החדש מעל ה"נהר האדום" אשר הפך לסמלה של העיר האנוי, נראה את עיר הבירה המיוחדת טובלת באגמים בלב העיר. ניסע בסמוך לפסיפס הארוך בעולם ע"פ ספר השיאים של גינס, אשר נוצר לכבוד 1000 שנות קיומה של האנוי בשנת 2010 , נופתע לראשונה ממספר האופנועים העצום והתנועה הסואנת בעיר מיוחדת זו , מעל 10 מליון תושבים ומעל 7 מיליון אופנועים…ונלמד כיצד לחצות את הרחוב בדרום מזרח אסיה.

יום 2: סיור מודרך בעיר האנוי

ב 8:30 ולאחר ארוחת הבוקר במלון , יגיע המדריך עם רכב לאסוף אתכם מפתח המלון ונצא לסיור בעיר הבירה האנוי. נתחיל את הסיור במתחם "הו צ'י מין" ובמאוזוליאום, מקום מנוחתו האחרונה של אבי האומה "הדוד הו" בפי העם. נבקר בביתו בו מייסד האומה חי, בין השנים 1958 ועד 1969 ומשם נמשיך למוזיאון הו צ'י מין לסקירה על וייטנאם, נראה את מתחם השלטון והפרלמנט החדש, פארק לנין המוקדש לאבי הקומוניזם. נמשיך לפגודת "צ'אן קוק" השוכנת על שפת האגם המערבי בהאנוי ונתרשם מחיי היום יום של התושבים המקומיים. נמשיך לביקור באוניברסיטה העתיקה והראשונה בוייטנאם . המקום אשר נבנה בשנת 1073 מהווה "מקדש הספרות" ומשמר את הארכיטקטורה המקורית ואת תורתו של הפילוסוף הקדום קונפוציוס. כאן נראה את המעמד הבכיר והחשוב שיש לתפקיד המורה בחברה הוייטנאמית , מעמד אשר נמשך עד עצם היום הזה.

12:00 נהנה מהפסקת צהריים לארוחה במסעדה עם מיטב האוכל המקומי ומרק ה"פו" , המאכל הלאומי של וייטנאם.

לאחר ארוחת הצהריים ניסע כ 13 ק"מ מחוץ לעיר האנוי, לכפר הכדרים המיוחד "בא צ'אנג" בעל ההיסטוריה של 500 שנות עבודות חימר וקרמיקה. כאן נבקר בבתי מלאכה קדומים, אשר ידועים בכל העולם בעבודות הקרמיקה המיוחדות והמקוריות ובשיטות העבודה הקדומות אשר עדיין נהוגות בייצור כיום. נוכל לקנות בחנויות המקומיות מגוון עבודות קרמיקה היישר מסדנאות היוצרים. נמשיך חזרה לאגם האגדי "הואנג קים" במרכזה של האנוי ונבקר במקדש היפה בתוך האגם, אשר הוקדש להנצחתו של גדול המצביאים של וייטנאם , "צ'אנג הונג דאו" אשר הוביל את הניצחונות הגדולים כנגד הכיבוש הסיני. נתרשם מהארכיטקטורה היפה והמיוחדת אשר נבנתה על ידי הממשל הצרפתי  בוייטנאם ונקנח בטיול מפנק על ריקשת ה"סייקלו" המפורסמת של האנוי בין רחובות הרובע העתיק של העיר. 36 רחובות של בזאר אין סופי מלאי צבע ורעש יוצאי דופן.

כאן נוכל לעצור לגלידת אורז טעימה ומקומית או לקפה "סו דה" , קפה וייטנאמי חזק עם קרח וחלב משומר.י

יום 3: האנוי – נין בין - האנוי

לאחר ארוחת הבוקר במלון , המדריך שלנו יאסוף אתכם מלובי המלון ,  ניסע בכביש מספר 1 ונראה את נופי הכפר בדרך לאתר מורשת עולמית הממוקם 120 ק"מ דרומית להאנוי.

שדות אורז אין סופיים המחליפים צבעים בהתאם לעונות השנה ואגמים ונהרות פזורים בדרך היפה דרומה.

נגיע לכפר "טאם קוק" ונצא לשייט בסירת במבוק לנופים המרהיבים באזור זה.

אתר מרהיב זה נבחר על ידי אונסקו לאתר מורשת עולמית בשנת 2014.

נשוט בסירה על פני נהר הדונג תחת מצוקי הגיר המרהיבים, כאן צולם הסרט הצרפתי המפורסם אינדוצ'יינה בשנת 1992 ולאחרונה צולם הסרט החדש "קינג קונג" בסמוך לאזור זה.

נפליג דרך מגוון מערות באבן הגיר בעלות נוף מרהיב , הראשונה בהן מנהרת "האנג קא" באורך 132 מטר על הנהר בעל נוף עוצר נשימה ומשם נמשיך למנהרה אשר שימשה כסדנת נשק של צבא ויאטנם בעת המלחמה.

נעצור לצילום תמונות נוף במנהרת "האנג בא" ומשם לארוחת צהריים איכותית מממגוון המטבח הווייטנאמי המקומי.

Bich Dong pagoda לאחר ארוחת הצהריים נבקר בפגודת

נטפס לנופים מרהיבים ב 3 מפלסי הפגודה עד לפסגת ההר, בו היא בנויה ונצפה נופים מרהיבים (העלייה כרוכה בטיפוס במדרגות באתר).

אחר הצהריים נצא חזרה למלון בהאנוי

יום 4: האנוי - מפרץ הא לונג

נתעורר מוקדם ליהנות מחוויית הבוקר המוקדמת שבהאנוי וסביב האגם במרכז העיר, בשעה זו נוכל לראות את מתעמלי הבוקר הרבים מתרגלים ונהנים מ"טאי צ'י" לכל הגילאים.

לאחר ארוחת הבוקר ניסע נסיעה בת כ- 3 וחצי שעות לאחד משבעת פלאי עולם , "הא לונג ביי" , מפרץ מרהיב אשר מהווה את אחד מאתרי התיירות היפים והמיוחדים בעולם.

אתר זה הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו והינו אתר חובה למטייל במזרח.

נעלה לספינה יוקרתית לשייט ולינה במפרץ "טונקין" ובו כ- 2000 איים המפוזרים עם נוף ייחודי בעולם של מצוקי גיר תלולים, יער טרופי ירוק וחופים נסתרים בין האיים.

נתכבד בארוחת צהריים מפנקת על סיפון הספינה ונשוט בין האיים השונים.

כאן נוכל ליהנות משייט קיאקים בין צוקי הגיר, ביקור במערת נטיפים מרהיבה, שייט בין כפרי דייגים צפים, או שחייה באחד מהחופים המיוחדים באיים.

את יום הפעילות הגדוש נסיים בארוחת ערב על הסיפון ולינה בחדר איכותי בספינה.

יום 5: מפרץ הא לונג – האנוי – טיסה ל"דא ננג" – הוי אן

נהנה מארוחת בוקר על סיפון האנייה תוך שייט בין האיים המרהיבים, מומלץ לקום לשעת בוקר מוקדמת לצפייה באור ראשון על המפרץ. נמשיך ליהנות מפעילויות שונות במהלך השייט עד לארוחת הצהריים. משם נמשיך לשדה התעופה בהאנוי לטיסה לעיר השלישית בגודלה בויאטנם "דא ננג" העיר השוכנת על נהר גדול בעל 6 הגשרים המרהיבים , בשדה התעופה  יחכה לנו רכב החברה להסעה למלון, בעיר העתיקה והיפה "הוי אן".

יום 6: הוי אן

נתעורר לאחת מפנינות היופי של מזרח אסיה , העיר הוי אן אשר הוקמה במקור כעיר נמל עתיקה. נהנה מזמן חופשי לשוטט בין הרחובות באחת הערים השמורות והיפות בעולם, עיר עתיקה זו נשתמרה באופן מיוחד.  כאן נוכל ליהנות מביקור בדוכני אוכל מקומי, להזמין לתפור שמלות ובגדים, נעליים ותיקי עור שונים ובהכנה מיוחדת , אותם אפשר לקבל כבר למחרת היום (כדאי להצטייד במידות ודוגמאות מבוקשות) , עיר שמורה זו הינה חניית השלווה והרגיעה שלכם בוייטנאם בשילוב של חווית קניות במקום בו הזמן עצר מלכת.

יום 7: הוי אן

נמשיך ליהנות מהשלווה והרגיעה בעיר "הוי אן" , נוודא את השלמת הקניות והמזכרות ולמיטיבי הבישול, ניתן יהיה להזמין קורס בישול  של המטבח המקומי או סיור שווקים מקומי בעלות מוזלת.

יום 8: טיסת בוקר הוי אן – סייגון – סיור בעיר סייגון

לאחר ארוחת הבוקר המדריך והרכב הפרטי יאספו אתכם לשדה התעופה לטיסה לבירת דרום וייטנאם סייגון הנקראת כיום "הו צ'י מין סיטי". עיר זו היא הגדולה בדרום וייטנאם הינה הבירה המודרנית והכלכלית של וייטנאם. עם הנחיתה נתקבל על ידי רכב החברה ומדריך מקומי. ניסע לרישום קצר במלון ונצא לסיור מודרך בעיר. כבר מרגע הנחיתה נתרשם מאופייה השונה של עיר גדולה זו, ההמולה , מגדלי המשרדים וגורדי שחקים המודרניים, המסחר הער ומגוון השווקים הגדול בעיר.

נבקר במוזיאון המלחמה המספר ומציג את תולדות מלחמת ארה"ב בוייטנאם, נמשיך ל"ארמון האיחוד" משכן השלטון הקודם בדרום והארמון בו נחתם האיחוד בין צפון המדינה והדרום בשנת 1975, משם נבקר בקתדרלה הגדולה במדינה אשר הוקמה על ידי השלטון הצרפתי,  בית הדואר המרהיב אשר תוכנן על ידי האדריכל והמהנדס המפרסם אייפל (כן.. מגדל אייפל גם תוכנן על ידו..) , נבקר בשוק "בין טאן" המפורסם ובשעות הערב נוכל לבקר בשוק הלילה המקומי.

יום 9: סייגון ( הו צ'י מין)– מנהרות קו צ'י – מקדש קאו דאי

עם בוקר נצא בליווי המדריך לסיור מרתק בשני אתרים מרכזיים הסמוכים לסייגון : מערות "קו צ'י" ומקדש "קאו דאי". מקדש זה בסמוך לגבול עם קמבודיה הינו מרהיב בצבעוניותו והינו מרכזה של דת שונה ומיוחדת באזור זה של העולם , אשר כוללת בתוכה שילוב בין הדתות השונות כדון הבודהיזם , הטאו, קונפוציוס והנצרות… ובין הקדושים לדת זו ניתן למצוא את וינסון צ'רצ'יל, ויקטור הוגו , ז'אן דארק ועוד… כל זאת במקדש צבעוני אשר נדמה כי נבנה על יד וולט דיסני באחד מהפארקים שלו. המקדש מעוטר במגוון מרהיב של דרקונים ועליהם צופה עין הקדושה שמהווה את סמלה של דת ייחודית זו.

ממקדש זה נמשיך למנהרות "קו צ'י" , מתחם עצום זה בין קמבודיה לויטנאם כלל 250 ק"מ של מבוך מנהרות עצום אשר נחפר על ידי כוחות הצפון במלחמה כנגד האמריקאים. כאן נתרשם מהמורכבות והתחכום של כוחות הוייטקונג אל מול הצבא האמריקאי. מלכודות מוסוות היטב, פתחים נסתרים , מחסני תחמושת ומטבחים ומבוך עצום ואין סופי.

נזחל בתוך מנהרת וייטקונג ולקרביים שבנינו נוכל לירות אש חיה במטווח המקומי (בתשלום נפרד במקום).

נחזור בילוי ערב עצמי ולינה בעיר סייגון.

יום 10: סייגון – קאי בה – קאן טו בדלתת המקונג

בשעה 8 בבוקר נצא יחד עם המדריך לסיעה בת כשעתיים וחתי לאחת הדלתות הגדולות בעולם , דלתת המקונג. נבקר ב"קאי בא" עמוק בתוך אזור הדלתה העשיר בחקלאות ובמים. לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון ליום טיול חוויתי דרך לדלתת המקונג.

בוייטנאם שני אזורים עיקריים בהם מגדלים מזון: דלתת הנהר האדום בצפון המדינה, ודלתת נהר המקונג בדרומה. באזור זה, נהר המקונג האדיר מתפצל למאות שלוחות לפני שהוא נשפך לים סין הדרומי, והאדמה הפורייה אותה אסף עמו לאורך מסלול של כ 4500 ק"מ אותו עבר ממוצאו בטיבט, שוקעת ויוצרת אזור פורה ביותר .שמו הוייטנאמי של נהר המקונג הוא קו לונג  

שמשמעותו "תשעה דרקונים", על שם תשע שלוחות הנהר המסתיימות בים.

נבקר בדרך במגוון אתרים : כפר דייגים, האי "טאי סון", מפעל ממתקי הקוקוס, נבקר בבית מקומי ונהנה ממבחר פירות מקומיים ומוזיקה של שבטי הדלתה, נשוט בסירת ה"סמפן" האופיינית למקום , נבקר בבית מקומי עתיק ובמשפחה החיה בו זה במשך מאות שנים.

משם נמשיך ל"קאן טו" ונבצע צ'ק אין למלון לבילוי ומנוחת לילה

יום 11: קאן טו - שוק קאן ראנג - סייגון

עם בוקר ולאחר הארוחה ,נצא לשייט מפנק במורדות המקונג ולשוק "קאי ראנג" השוק הצף בדלתת המקונג השוקק חיים בכל האזור.כאן נטעם מהמרק המקומי המיוחד ונראה כיצד מכינים אותו, נשוטט בכפר בין כפריים מסבירי פנים, נחצה את "גשר הקוף" הבנוי ממוט במבוק בודד.. ומשם ניסע לעיר הו צ'י מין לבילוי ערב בעיר השוקקת חיים.

יום 12: טיסה חזרה מסייגון ארצה

זמן חופשי לפינוק אחרון של קניות או מסאג' (בתשלום עצמי) טרם המדריך יסיע אתכם לשדה התעופה לטיסה חזרה.