מנהרות קוצ'י Cu Chi Tunnels

מנהרות קוצ'י

מנהרות קוצ'י הינם מערכת מנהרות עתיקות תת קרקעיות

מדובר במערכת מנהרות עתיקות תת קרקעיות המספרות על העבר המרתק של מבצעים צבאיים במלחמת וייטנאם. אורכן של המנהרות הוא כ- 250 ק"מ, מנהרות אלה שימשו את הווייטקונג (כינוי לארגון החזית הלאומית לשחרור דרום וייטנאם) במהלך המלחמה נגד האמריקאים. מנהרות קוצ'י מהוות חלק מרשת גדולה יותר של המדינה, ונמצאות במרחק של כ- 35 ק"מ מהו צ'י מין סיטי (סייגון).

כיום המנהרות הינן חלק מחוויה מרתקת לתיירים רבים. במנהרות ישנם מוזיאונים פתוחים, המשתרעים על שטחי ענק, לצד מלכודות מוות (פתחי מנהרות ומלכודות אדם בזמן המלחמה), בורות ההפגזה, טנקים שרופים ושלל ענק של תחמושות ומכתשי הפגזות.

לצד המוזיאונים והמנהרות, ישנו מתחם של אימוני ירי, הכולל מקלעים קלים וכבדים, המאפשר לירות למטרה באש חיה ולחוות את חוויית המלחמה מקרוב, בזכות רעש היריות אשר מעצים את החוויה ומדמה את הלחימה באופן מוחשי ביותר.   

מנהרות קוצ'י בנויות משלושה מפלסים הנמצאים מתחת לקרקע, שם הסתתרו לוחמי הוייטקונג כאמצעי הישרדות מול הפצצות חיל-האוויר האמריקאי. הן משתרעות על פני שטח ענק של למעלה מ-200 קמ"ר והיוו עיר שלמה תת קרקעית ענקית ונסתרת לחלוטין מפני האויב, אשר בה היו חדרים, חדרי שינה, מטבח, חדרי ישיבות, מחסני תחמושת ובחלקם אף היו בתי חולים, בתי חרושת לנשק ועוד.

במהלך הסיור במנהרות תוכלו לקבל הסבר מפורט על החיים של הוויטקונג ועל אופי הלוחמה במנהרות. תוכלו לזחול בעצמכם במנהרות הצרות ולדמיין כיצד היו חיי החיילים בשגרה שהייתה בזמן המלחמה בשנות ה-60 וכל זה בעומק רב מתחת לפני האדמה.

 

מידע חשוב לתיירים ומבקרים:

הסיור נמשך כ-10 שעות, וכולל איסוף והחזרה ממלונות מרכזיים בעיר. לסייגון ניתן להגיע דרך שדה התעופה שלה Tan Son Nhat, בטיסות רבות ממדינות המזרח ומאירופה. התקופה הכי טובה לבקר בדרום ויאטנאם היא בעונה היבשה שלה, בין דצמבר למרץ. אז הטמפרטורות נעות בין 21 ל-34 מעלות.  

 

למידע נוסף על תכנון טיול לויאטנם לחצו כאן