סייגון - העיר התוססת שלא תרצו להפסיד!

סייגון

העיר המסקרנת סייגון שוכנת באיזור דלתת המקונג. משנת 1954 ועד שנת  1976 הייתה סייגון עיר הבירה של ויאטנם.
כיום, סייגון היא אמנם לא הבירה אך היא העיר המודרנית, הגדולה והמתקדמת ביותר בויאטנם. כמו כן העיר היא המרכז המסחרי הגדול ביותר בדרום ויאטנם.

סייגון הינה עיר חיה, תוססת, תיירותית ומלאת התרחשויות. בתוך היום יום הסואן בעיר מסתתר קסם שמומלץ לכל מבקר בויאטנם להתרשם ממנו, לספוג אותו לתוכו וללמוד מהמראות, מהקולות, מהריחות ותושבי העיר.

למרות התמונה מלאת החיים, לעיר ישנה היסטוריה ארוכה שחלקה קשור גם למלחמות השונות שידעה. במהלך מלחמת ויאטנם היא שימשה את הצבא האמריקאי בתור עיר מרכזית.

בשנת 1975, כאשר נכבשה על ידי הצפון, שונה שמה של סייגון להו צ'י מין  על שמו של מנהיג צפון ויאטנם הכובשת. בפי התושבים העיר עדיין ממשיכה להיקרא סייגון.
ההיסטוריה העשירה של העיר סייגון יחד עם האטרקציות הנפלאות שבה, חיי הלילה המלאים והמרתקים, המוזיאונים, השווקים, החנוית, בתי הקפה והמסעדות מעוררות התיאבון שבה, הופכים את סייגון ליעד תיירותי נחשק, מהנה ומסקרן.

מה כדאי לעשות בסייגון?

ארמון האיחוד מחדש- במהלך שנות ה-60 נבנה הארמון במטרה לשמש את מקום מושבה של נשיאות דרום ויאטנם. שנים לא רבות לאחר מכן, בסיום המלחמה בשנת 1975, פרץ אחד הטנקים של צפון ויאטנם את שערי הארמון. מהלך זה סימל את השלמת הכיבוש של העיר סייגון בידי הצפון.
הארמון גדול וחווית הביקור בו משלבת התרשמות מארכיטקטורה יפהפייה ומהיסטוריה מרתקת. מאז היום בו נכבש על ידי הטנק, הארמון נשמר בדיוק כפי שהיה ולכן הוא מדגים בצורה מדויקת את אשר התרחש בימים של סיום המלחמה. הארמון מציג תעמולה דרום-ויאטנמית הקדורה למלחמה ואפילו הטנק עצמו עדיין נמצא במקום. ליד הארמון ישנם מדריכים שמדברים אנגלית וישמחו ללוות אתכם ולהסביר.

קתדרלת נוטרדאם– קתדרלה יפה וציורית בסגנון צרפתי אשר נמצאת לה בלב קריית הממשלה במרכז העיר. ניתן להיכנס אליה בחינם ולהתרשם אך חשוב לזכור שבצהריים בסופי השבוע היא בדרך כלל סגורה.

 

מוזיאונים- בעיר ישנם מוזיאונים רבים בנושאים מרתקים שמזמינים אתכם להעשיר את עצמכם, להעמיק, ללמוד ולחקור.
סמוך לארמון האיחוד מחדש, תמצאו את 'מוזיאון שרידי המלחמה', מדובר במוזיאון המציג מוצגים ממלחמת ויאטנם. המוזיאון כולל מראות ותמונות לא קלים לעיכול, כך שלא נמליץ לכל אחד לבקר בו.
מוזיאון נוסף בעיר הוא 'מוזיאון הו צ'י מין' שמוקדש כולו לאיש שהנהיג את המהפכה המפורסמת של צפון ויאטנם ונחשב לאבי המהפכה הקומוניסטית במדינה. המוזיאון מציג את סיפורו של הו צ'י מין ואת המאבק שניהל על מנת להשליט שלטון קומוניסטי במדינה.
ישנו עוד מוזיאון שמתרכז בהיסטוריה העתיקה יותר של העיר והוא  נקרא 'המוזיאון להיסטוריה ויאטנמית'. מוזיאון זה מתרכז בעבר העתיק יותר ומציג עבודות יד ומוצגים עתיקים מההיסטוריה המקומית של העיר ושל האזור הסובב אותה. מחוץ למוזיאון תמצאו גנים בוטניים שגם בהן מומלץ לבקר.

למידע נוסף על טיול לויאטנם בהתאמה אישית לחצו כאן!

למידע על הנפקת ויזה לויאטנם לחצו כאן!

סייגון