קמבודיה

ממלכת קמבודיה היא מהממלכות העתיקות ביותר בדרום מזרח אסיה. המדינה הבודהיסטית בקטנה יחסית באזור זה , מהווה צומת חשובה לכמה מהמדינות היפות והחשובות באזור.

בקמבודיה הגובלת עם תאילנד , לאוס ווייטנאם ניתן לראות אתרי היסטוריה וטבע מניפים והמיוחדים בעולם ובאזור זה של אסיה.

פנום פן Phnom Penh – עיר הבירה של קמבודיה. עיר בת כ 700 שנה והגדולה ביותר בקמבודיה. בעבר היוותה העיר כפנינה של אסיה ומאז עברה תהפוכות רבות. בעיר מגוון אתרים מרתקים לביקור והיא מהווה שער נח לטיולים ברחבי קמבודיה.

 עיר הבירה על ארמונות המלך והנהר הגדול החוצה אותה, המקדשים הבודהיסטים המפוזרים בעיר ובמדינה , של הדת הגדולה בקמבודיה.

היסטוריה עתיקה החל מארמונות שקפאו בזמן ביערות העד, ועד שדות הקטל של משטר החמר רוז' שטבח בתושבי הממלכה בשנות ה70.

איים קסומים וחופים יפהפיים שפזורים ברחבי הממלכה, מהווים מקום מנוחה ופינוק למטיילים מכל רחבי העולם.

האוכלוסייה מסבירת פנים וחייה חיי צניעות פשוטים , שמחה לקבל מטיילים מכל רחבי העולם למדינה יפה זו.

שילוב טיול מתוכנן בוייטנאם וקמבודיה הינה חוויה שתיזכר לזמן רב ותיצור טעם של טיולים חוזרים לאזור יפה זה.

סיאפ ריפ  ואנקור ואט  Angkor Wat – מהעיר סיאם ריפ נוכל להגיע למסע בלב ג'ונגל סבוך בו מתגלה אתר ארכאולוגי והיסטורי מהיפים בעולם. עיר מקדשים זו בקמבודיה נבנתה לפני כ900 שנה והשתמרה באופן יוצא דופן. אתר היסטורי זה הוא אתר חובה למבקר בקמבודיה והינו אתר שימור בינלאומי בשל חשיבותו הרבה.

מסלול לדוגמא:

 Siem Reap – Angkor Wat סיאם ריפ – אנקור וואט

נצא ב 8:30 בבוקר עם המדריך והרכב לאחד מאתרי המורשת המיוחדים בעולם, מקדי אנקור וואט בקמבודיה.

אנגקור ואט (Angkor Wat), המקדש המרכזי והגדול ביותר במתחם, נבנה במחצית הראשונה של המאה ה-12 והינו יצירת מופת נעלה של האמנות הח'מרית. המקדש נבנה על ידי המלך סורייאוואראם השני, לכבוד האל ההינדי וישו, עמו זוהה המלך וכדי לשמש לבסוף כמקום קבורה למלך.

הבודהה לאנגקור תום, בה נמצא המקדש השני בחשיבותו – הבאיון (Bayon). המקדש, מסוף המאה התשיעית, הוא מהיפים בקומפלקס אנגקור, ממנו מתנשאים כ-50 מגדלים המעוטרים מכל צדיהם בפניו המחייכות של בודהה,

מקדש מרהיב אחר ואחד המקדשים המפורסמים בקמבודיה הוא טה-פרום (Ta מקדש נעזב על ידי הארכיאולוגים והחוקרים ונכבש על ידי עצי הג'ונגל, השולחים זרועות ושורשים אדירים ומפותלים כנחש, הביקור במקדשי אנגקור הינו חוויה מרתקת, כמו צעידה לתוך סיפור אגדה ישן או סרט הרפתקאות אפל.

נצפה בשקיעה המרהיבה ונמשיך לארוחת ערב מיוחדת מהמטבח הקמבודי..

Siem Reap – Tonle Sap Lake

לאחר ארוחת הבוקר נצא ב"טוק טוק" כלי התחבורה המקומי לאגם "טונלה סאפ" ("האגם הגדול") האגם הוא אחד מפלאי הגאוגרפיה העולמית. מדהים באגם זה הוא כי בתקופה הגשומה בשנה, הופך נהר טונלה סאפ את כיוון זרימתו, ובמקום לנקז את האגם הוא מציף אותו תוך הגדלת שטח האגם כמעט פי עשר, מה שהופך את אגם טונלה סאפ למקווה המים המתוקים הגדול בדרום מזרח אסיה , נבקר בכפר הצף במקום בבית הספר לאומניות בו אמנים צעירים יוצרים מגוון יצירות אמנות מקומיות בציור ובפיסול האופייניים למקום.

נחזור למלון לארוחת צהריים ונהנה מאחר צהריים חופשי.

Siem Reap  עזיבה – סיאם ריפ – שדה התעופה

נהנה מבוקר חופשי עד לעזיבת המלון ונסיעה לשדה התעופה לטיסה חזרה.