שישה דברים שלא משאירים לדקה ה- 90, לפני טיסה לויאטנם

בחרתם יעד לטיול שלכם, הזמנתם כרטיסי טיסה ואולי גם בתי מלון או טיולים מאורגנים, אבל הזמן לנוח עדיין לא הגיע: עדיין יש כבר דברים לסדר ולסגור, לפני שאורזים תיקים

נסיעה לחופשה במזרח הרחוק אינה נסיעה קצרה, כמו טיול של סוף שבוע באירופה, למשל. היא מצריכה כמה וכמה תאומים וסידורים שמעבר לרגיל – ואת חלקם אי אפשר להשאיר לרגע האחרון.

ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אולי הדבר הראשון – מעבר לכרטיסי טיסה ובתי מלון – שיש לדאוג לו. ישנם סוכני ביטוח שישמחו להתאים לכם את ביטוח הנסיעות המתאים.

ביטוח נסיעות לויאטנם צריך לקחת בחשבון נסיעה לאזורים יחסית לא מאורגנים ופחות בטוחים: מלבד הסיכון שבקבלת טיפול לא הולם או לא מספק במרפאות קטנות או בתי חולים לא מצוידים, קיים גם הסיכון ללקות במחלות אינדמיות; מחלות זיהומיות או אחרות, שנפוצות רק באזורים מסוימים.

ביטוח נסיעות לחו"ל צריך להתאים לטיפול במחלות כאלה, לאפשר חילוץ והחזרה לישראל ועוד.

ומעבר לביטוח: חיסונים

אם הזכרנו כבר את נושא המחלות האנדמיות, כדאי לדעת שיש צורך בחיסונים שונים, בהתאם לוירוסים מקומיים המאפיינים את ויאטנם.

משרד הבריאות ומרפאות המטיילים בבתי החולים השונים יעריכו את הצורך שלכם בחיסונים באופן פרטני, גם לפי הפרמטרים שכבר הזכרנו וגם לפי מצבכם הבריאותי.

את החיסונים השונים יש לקבל בזמן ובעוד מועד, כאשר משרד הבריאות ממליץ להתחיל את התהליך לפחות שישה שבועות לפני הנסיעה.

האם דרוש גם טיפול מונע?

במקרים מסוימים יש צורך גם בטיפול מונע, כגון תרופות שניתנות מראש. בדקו את הנושא עם לשכת הבריאות או מרפאת מטיילים שקרובה אליכם; מרפאת המטיילים בבית חולים שיבא ברמת גן, היא מקום טוב לברר בו פרטים שכאלה.

אגב טיפול מונע: מתי לאחרונה עברתם על השיניים שלכם?

אם לא ביקרתם אצל רופא השיניים שלכם בחצי השנה האחרונה, זה הזמן לעשות זאת.

ויזות?

כניסה לשטח ויאטנם מותנית בויזה, לכן יש לדאוג להוציא אותה מראש. כיום בארץ פועלות מספר סוכנויות המתמחות בהוצאת ויזה לויאטנם. יש לפנות לשם לפחות 3 חודשים לפני המועד המשוער של הטיול, כדי להספיק לקבל את הויזה בזמן ולצאת לטיול כמתוכנן.

ענייני כסף

המטבע המקומי בויאטנם נקרא דונג, ושער ההמרה הינו כ6400 דונג תמורת 1 ₪. לפני הטיסה מומלץ לברר איפה ניתן לעשות צ'יינג' לדונג בארץ ומהו גובה העמלה, וכמובן להשוות לעמלת המרה לדולר לדונג בויאטנאם.

אשראי נטען הוא פתרון מעולה אם אתם מטיילים באזורים אורבניים של ויאטנאם, אבל עליכם לחשב כמה זמן מכל הטיול תבלו בטבע וכפרים ולהיערך על מזומן בהתאם.

טיפ נוסף ולא פחות חשוב – אל תרוקנו את החשבון בארץ. זכרו שיש הורדות שימשיכו גם כשאתם בויאטנם, ואתם לא רוצים לחזור ולראות הפתעות.

תקשורת

כיום ניתן לקנות כרטיס סים מקומי במרבית המקומות בעולם. למרות זאת, קנו חבילת תקשורת בסיסית כלשהי, שתאפשר לכם להיות בקשר נכנס עם הארץ, בכל מקרה. נוסף על כך, אם אתם מתכוונים לבלות את מרבית הטיול באיזורים יותר בתוליים של ויאטנם, תשכירו טלפון לוויני שיהיה  לכם תקשורת במקרה חירום.

דילוג לתוכן