שמורת הטבע "בא בה" Ba Be

בא בה

שמורת הטבע "בא בה" Ba Be  – שמורת טבע מיוחדת במינה בצפון מזרח וייטנאם. במרחק של כ 240 ק"מ מהעיר האנוי, מלאת יערות ונוף טבעי קדום של אזור דרום מזרח אסיה. על שפת אגם המים המתוקים ובין צוקי סלע הגיר ויערות הגשם הטרופיים האופייניים לדרום מזרח אסיה , הנאה מהטבע המרהיב של צפון וייטנאם.

מה ניתן לראות בשמורת הטבע "בא בה"?

באזור השמורה מתגוררים כפריים ובני מיעוטים ויאטנמיים מסורתיים ובו בזמן בעלי קידמה טכנולוגית מודרנית לכל יתרונותיה. לכל אורך האגם ניתן ורצוי לשוט בסירות מנוע ובזמן שיט זה להתפעל מנופים מרהיבים של צפון וייטנאם, הכוללים: כפרים קטנים, שדות אורז, מפלים שלא תראו בכל מקום, מערת נטיפים, האגם השקט ועוד.

בנוסף לשיט, אפשר לבחור בדרך יותר הרפתקנית ולעשות את הסיור באופן רגלי דרך הג'ונגל (אל דאגה-הוא לא סבוך מדי), להתפעל מבעלי חיים קטנים ומיוחדים ולבסוף לבקר בכפרים שבאזור: כפר פק נוי, כפר דייגים ציורי ועוד. בכפרים אלה תוכלו לראות איך המקומיים מגדלים תירס, אורז, קני סוכר ודגים בנחל.

שמורת בא בה מורכבת משלושה אגמים אשר נחשבים לפנינת צפון ויאטנם. אגמים אלה מחוברים זה לזה במעברי מים צרים ונשפכים אל הנהר, מוצאם בסדרת מפלים גועשים אשר בלב הג'ונגל. בנוסף, אי אפשר שלא להתפעל מההרים הזקופים והמחודדים שמכוסים בהמון ירוק סביב שמורת בא בה, לצד רצועת החוף הענק. כמו כן, במעברי אותם הרים צרים ישנם איכרים העוסקים באיבוד אדמותיהם – מראה מרתק לכשעצמו.

שמורת בא בה מתגאה בעובדה כי היא כוללת יותר מ-1,200 זנים של צמחים שונים ומגוונים, כ-80 זנים שונים של בעלי חיים, 27 זנים של זוחלים, 17 זנים של דו – חיים, יותר מ-300 זנים של ציפורים, כ-100 סוגי דגים ואף קרוב ל-560 זנים של חרקים ועכבישים. 

ניתן להספיק לראות את הכול בשל העובדה כי ישנה אפשרות לינה ייחודית בשמורה הכוללת בתי מלון ובתי אירוח מקומיים נוחים לכל כיס.

כל מה שנותר לכם, הוא רק לבחור בפעילות שתרצו לערוך בפארק: האם היא תהיה מסורתית, תרבותית או הרפתקנית. וכמובן- אפשר הכול גם יחד.

 

לחץ כאן ל – טיול לויאטנם