וייטנאם

טיול לצפון וייטנאם

מסלול טיול מומלץ לצפון וייטנאם – 5 ימים של פלאי עולם

הכירו את צפון וייטנאם – נוסעים לתאילנד? לסין? לפיליפינים? או לכל יעד במזרח? נצלו את ההזמנות לבקר בפלאי עולם!

טיול קצר ומיוחד בחוויה ובמחיר, למקומות המרהיבים ביותר בעולם ובוייטנאם.

אנחנו נארגן לכם כל פרט, החל מסידורי הוויזה ועד ניצול זמן מרבי לטיול שכולו איכות חוויה.

במידת הצורך נוכל לשנות ולהתאים טיול זה ע"פ בקשתכם.

יעדי הטיול: האנוי – נין בין – מפרץ הא לונג

להלן תקציר מסלול לצפון וייטנאם :

יום

יום 1

תקציר המסלול

הגעה לשדה התעופה בהאנוי - הסעה למלון וקבלת החדר

מדריך

רכב

יום

תקציר המסלול

ארוחות

מדריך

רכב

יום 1

הגעה לשדה התעופה בהאנוי - הסעה למלון וקבלת החדר

יום 2

סיור מודרך בעיר האנוי

בוקר + צהריים

יום 3

האנוי - נין בין - האנוי

בוקר + צהריים

יום 4

האנוי - מפרץ הא לונג

בוקר+ צהריים+ ערב

יום 5

מפרץ הא לונג - האנוי - טיסה חזרה

בוקר + ברנץ'

פירוט התכנית- צפון וייטנאם

יום 1: הגעה לשדה התעופה בהאנוי – הסעה למלון וקבלת החדר

הגעה לשדה התעופה בהאנוי – צפון וייטנאם , קבלת פנים על ידי מדריך החברה והסעה ברכב תיירותי פרטי למלון לזמן מנוחה ורגיעה מהטיסה. בדרכנו למלון נחצה את הגשר החדש מעל ה"נהר האדום" אשר הפך לסמלה של העיר האנוי, נראה את עיר הבירה המיוחדת טובלת באגמים בלב העיר. ניסע בסמוך לפסיפס הארוך בעולם ע"פ ספר השיאים של גינס, אשר נוצר לכבוד 1000 שנות קיומה של האנוי בשנת 2010 , נופתע לראשונה ממספר האופנועים העצום והתנועה הסואנת בעיר מיוחדת זו , מעל 10 מיליון תושבים ומעל 7 מיליון אופנועים…ונלמד כיצד לחצות את הרחוב בדרום מזרח אסיה.

יום 2: סיור מודרך בעיר האנוי

ב 8:30 ולאחר ארוחת הבוקר במלון , יגיע המדריך עם רכב לאסוף אתכם מפתח המלון ונצא לסיור בעיר הבירה האנוי. נתחיל את הסיור במתחם "הו צ'י מין" ובמאוזוליאום, מקום מנוחתו האחרונה של אבי האומה "הדוד הו" בפי העם. נבקר בביתו בו מייסד האומה חי, בין השנים 1958 ועד 1969 ומשם נמשיך למוזיאון הו צ'י מין לסקירה על וייטנאם, נראה את מתחם השלטון והפרלמנט החדש, פארק לנין המוקדש לאבי הקומוניזם. נמשיך לפגודת "צ'אן קוק" השוכנת על שפת האגם המערבי בהאנוי ונתרשם מחיי היום יום של התושבים המקומיים. נמשיך לביקור באוניברסיטה העתיקה והראשונה בוייטנאם . המקום אשר נבנה בשנת 1073 מהווה "מקדש הספרות" ומשמר את הארכיטקטורה המקורית ואת תורתו של הפילוסוף הקדום קונפוציוס. כאן נראה את המעמד הבכיר והחשוב שיש לתפקיד המורה בחברה הוייטנאמית , מעמד אשר נמשך עד עצם היום הזה.

12:00 נהנה מהפסקת צהריים לארוחה במסעדה עם מיטב האוכל המקומי ומרק ה"פו" , המאכל הלאומי של וייטנאם.

לאחר ארוחת הצהריים ניסע כ 13 ק"מ מחוץ לעיר האנוי, לכפר הכדרים המיוחד "בא צ'אנג" בעל ההיסטוריה של 500 שנות עבודות חימר וקרמיקה. כאן נבקר בבתי מלאכה קדומים, אשר ידועים בכל העולם בעבודות הקרמיקה המיוחדות והמקוריות ובשיטות העבודה הקדומות אשר עדיין נהוגות בייצור כיום. נוכל לקנות בחנויות המקומיות מגוון עבודות קרמיקה היישר מסדנאות היוצרים. נמשיך חזרה לאגם האגדי "הואנג קים" במרכזה של האנוי ונבקר במקדש היפה בתוך האגם, אשר הוקדש להנצחתו של גדול המצביאים של וייטנאם , "צ'אנג הונג דאו" אשר הוביל את הניצחונות הגדולים כנגד הכיבוש הסיני. נתרשם מהארכיטקטורה היפה והמיוחדת אשר נבנתה על ידי הממשל הצרפתי  בוייטנאם ונקנח בטיול מפנק על ריקשת ה"סייקלו" המפורסמת של האנוי בין רחובות הרובע העתיק של העיר. 36 רחובות של בזאר אין סופי מלאי צבע ורעש יוצאי דופן.

כאן נוכל לעצור לגלידת אורז טעימה ומקומית או לקפה "סו דה" , קפה וייטנאמי חזק עם קרח וחלב משומר.

יום 3: האנוי – נין בין - האנוי

לאחר ארוחת הבוקר במלון , המדריך שלנו יאסוף אתכם מלובי המלון ,  ניסע בכביש מספר 1 ונראה את נופי הכפר בדרך לאתר מורשת עולמית הממוקם 120 ק"מ דרומית להאנוי.

שדות אורז אין סופיים המחליפים צבעים בהתאם לעונות השנה ואגמים ונהרות פזורים בדרך היפה דרומה.

נגיע לכפר "טאם קוק" ונצא לשייט בסירת במבוק לנופים המרהיבים באזור זה.

אתר מרהיב זה נבחר על ידי אונסקו לאתר מורשת עולמית בשנת 2014.

נשוט בסירה על פני נהר הדונג תחת מצוקי הגיר המרהיבים, כאן צולם הסרט הצרפתי המפורסם אינדוצ'יינה בשנת 1992 ולאחרונה צולם הסרט החדש "קינג קונג" בסמוך לאזור זה.

נפליג דרך מגוון מערות באבן הגיר בעלות נוף מרהיב , הראשונה בהן מנהרת "האנג קא" באורך 132 מטר על הנהר בעל נוף עוצר נשימה ומשם נמשיך למנהרה אשר שימשה כסדנת נשק של צבא וייטנאם בעת המלחמה.

נעצור לצילום תמונות נוף במנהרת "האנג בא" ומשם לארוחת צהריים איכותית מממגוון המטבח הוייטנאמי המקומי.

Bich Dong pagoda לאחר ארוחת הצהריים נבקר בפגודת

נטפס לנופים מרהיבים ב 3 מפלסי הפגודה עד לפסגת ההר, בו היא בנויה ונצפה נופים מרהיבים (העלייה כרוכה בטיפוס במדרגות באתר).

אחר הצהריים נצא חזרה למלון בהאנוי.

יום 4: האנוי - מפרץ הא לונג

נתעורר מוקדם ליהנות מחוויית הבוקר המוקדמת שבהאנוי וסביב האגם במרכז העיר, בשעה זו נוכל לראות את מתעמלי הבוקר הרבים מתרגלים ונהנים מ"טאי צ'י" לכל הגילאים.

לאחר ארוחת הבוקר ניסע נסיעה בת כ- 3 וחצי שעות לאחד משבעת פלאי עולם , "הא לונג ביי" , מפרץ מרהיב אשר מהווה את אחד מאתרי התיירות היפים והמיוחדים בעולם.

אתר זה הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו והינו אתר חובה למטייל במזרח.

נעלה לספינה יוקרתית לשייט ולינה במפרץ "טונקין" ובו כ- 2000 איים המפוזרים עם נוף ייחודי בעולם של מצוקי גיר תלולים, יער טרופי ירוק וחופים נסתרים בין האיים.

נתכבד בארוחת צהריים מפנקת על סיפון הספינה ונשוט בין האיים השונים.

כאן נוכל ליהנות משייט קיאקים בין צוקי הגיר, ביקור במערת נטיפים מרהיבה, שייט בין כפרי דייגים צפים, או שחייה באחד מהחופים המיוחדים באיים.

את יום הפעילות הגדוש נסיים בארוחת ערב על הסיפון ולינה בחדר איכותי בספינה.

 

 

יום 5: האנוי - טיסה חזרה ליעד המוצא

נהנה מארוחת בוקר במלון ומבוקר חופשי (כפוף למועד הטיסה חזרה), רכב החברה יאסוף אתכם מהמלון לשדה התעופה בהאנוי לטיסה ליעדכם.