דלתת המקונג Mekong Delta

דלתת המקונג

דלתת המקונג Mekong Delta  –  "נהר תשעת הדרקונים", זהו פירוש השם של המקונג, הוכרז ב 1997 כ"כאוצר ביולוגי ושמורת טבע". אזור זה הכולל למעלה מ 1000 מיני בעלי חיים שונים , משתרע בדרום וייטנאם ובתוך קמבודיה ומהווה אחד מאזורים הפוריים ביותר בעולם. פוריותו הרבה של אזור זה הביאה תרבויות כבר מהעידן הקדום לחיות באזור זה. זהו אזור טיולים מרתק שמהווה מסע בזמן אל תוך חיים בעידן הקדום, כפרי דייגים, נהרות וביצות שוקיקי חיים ואוכלוסייה מקומית מסבירת פנים.

נהר המקונג הוא נהר עצום אשר עובר במרכזו של דרום ויאטנם ומגיע לרוחב של מאות מטרים. מוצאו של הנהר הוא בטיבט ואורכו למעלה מ-4,000 ק"מ. דלתת המקונג נחשבת לאזור מאוד פורה, במיוחד מבחינה חקלאית. יש בה שדות אורז רבים וגידולים חקלאיים נוספים. אזור דלתת המקונג משתרע מגבולותיה של העיר הו צ'י מין סיטי ופונה לכיוון דרום מערב עד למפרץ תאילנד. הנהר העצום עובר אלפי קילומטרים עד שמסיים את דרכו. סודו של אזור הדלתא הינה העובדה כי הוא מהווה חלק ממלכת קמר המפוארת (בעלת יותר ממאה פגודות קמבודיות) ובנוסף, מדובר באחת הדלתות הגדולות בעולם (כ-65 אלף ק"מ).

אטרקציות בדלתת המקונג:

באזור ישנם כפרים צפים ומגוונים של אומנים וציירים לצד שווקים מרתקים כמו השוק הצף "הקאי ראנג" אשר דוכניו נמצאים על גבי סירות. בנוסף, תוכלו לגלות את יער ה"זאו קוויט" – מוזיאון מרתק על המפקדה של המפלגה הקומוניסטית האזורית אשר מלמד על הקרבות שהתנהלו בעבר במקום. ולא נשכח את מנהרות קו צ'י הקסומות – רשת של מנהרות תת קרעיות באורך של 120 ק"מ הממחישה חוויה מימי מלחמת וייטנאם. וכמובן, מקדש "קאו דאי" המשמש כמרכז רוחני מרתק של בני דת הקודאיזם. ישנן עוד שלל אטרקציות מגוונות בדלתת המקונג שרק מחכות להפתיע אתכם.

מידע למטייל:

תחבורה – את הסיורים ניתן לעשות באופן עצמאי או להצטרף לסיור מאורגן שיוצא ממי טו (My Tho) לאתרים מרכזיים של האזור. בנוסף, אפשר לשוט באוטובוסי הנהר (מן סירות מקומיות) מה שהופך את החוויה לאותנטית וזולה יותר.

ארוחות- חלק מהארוחות כלולות במחיר הטיול. באופן כללי, תוכלו להתפנק בארוחת צהריים מקומית הכוללת גם מופע פולקלור כייפי.

לינה- ישנן לא מעט אכסניות במחירים נוחים באזור בנוסף לאפשרות של לינה בתשלום בכפרים המקומיים.

 

למידע נוסף על תיכנון טיול לויאטנם לחצו כאן!