פנום פן Phnom Penh

פנום פן

פנום פן הינה בירת קמבודיה והעיר הגדולה במדינה מאז ימי השלטון הצרפתי, הגובלת עם מזרח וייטנאם. הוקמה בשנת 1372 ומאז התרחבה ועוצבה מחדש לפי טעם ארכיטקטוני של הקולוניאלית הצרפתית. העיר מהווה כיום את מרכז הכלכלה, המסחר והתרבות ויש לה המון מה להציע לתיירה. סמטאות ובתי קפה צדדים, טיילת מפותחת לצד מקדשים מפוארים ופגודות קסומות – הינם רק חלק ממה שמחכה למבקרי המקום.

פנום פן – אטקרציות מרכזיות

פנום פן עשירה באטרקציות שלא כדאי לפספס. גאוות המקום של פנום פן הינה פגודת הכסף הנמצאת בארמון המלכותי ואשר חושפת את תרבות חומרי החמר שנשמרו על ידי החמר רוז'. תרבות חמר נוספת ומיוחדת לא פחות, מחכה למטיילים גם במוזיאון הלאומי ובו מקום תצוגה מרשים נוסף של אמנות החמר.

ניתן גם להיחשף לרוח ההיסטורית של פנום פן בשדרות הקטל, אשר בשנות ה-70 שימש כבסיס לשלטון האכזרי של הקמר רוז'. בין היתר, בשדרות אלה תוכלו לצפות ביותר מ- 8 אלף גולגולות אדם אשר משמשות כעדות למאורעות העבר.

לאוהבי השווקים, ישנם שני שווקים עיקריים בפנום פן, הנקראים: Central Market  וה– Russian Market. שניהם שווקים גדולים ומלאים הפתעות פופולאריות לתיירים.

אטרקציה מיוחדת ומפתיעה נוספת הינה איגרוף קמדובי – Khmer Boxing אשר נמצא באזור האצטדיון האולימפי, הכוללת סדרת קרבות מרתקים אשר מועברים בשידור חי של ערוץ קמבודי.

בפנום פן לא חסרים גם חיי לילה הכוללים ברים ומועדוני ריקודים ודיסקו, ברי קריוקי, ברי יין, ברי סיגרים, מועדוני ג'אז, סיורי ברים ופאבים בלתי נשכחים ועוד שלל מקומות בילוי.  

לינה

בפנום פן מקומות לינה איכותיים בעיקר באזור הטיילת (,(River Side במחירים מאוד נוחים לכיס. באזור זה מחכים לכם מלונות, הוסטלים ואכסניות, לצד מסעדות מצוינות גם הן במחירים סבירים.

תחבורה

לפנום פן מגיעים בטיסה ומשם ישנו אוטובוס מסיאם ריפ או מקומפונג צ'ם. ניתן גם לשוט בסירה מסיאם ריפ. מחירי תחבורה ציבוריים נוספים (הטוק טוק, מוניות, אופנועים ועוד) כולם כאחד נוחים וזולים גם ביום וגם בלילה.

מזג אוויר

בפנום פן חם יחסית במשך רוב השנה. טמפורה ממוצעת של כ-25 מעלות. מומלץ לטייל בפנום פן בין נובמבר לינואר, אז הלחות נמוכה יותר משאר השנה.

לתכנון טיול בויאטנם וקמבודיה לחצו פה