אנגקור ואט Angkor Wat

אנגקור ואט

אנגקור ואט Angkor Wat – בלב ג'ונגל סבוך מתגלה אתר ארכאולוגי והיסטורי מהיפים בעולם. עיר מקדשים זו בקמבודיה נבנתה לפני כ900 שנה והשתמרה באופן יוצא דופן. אתר היסטורי זה הוא אתר חובה למבקר בקמבודיה והינו אתר שימור בינלאומי בשל חשיבותו הרבה.

אנגקור ואט זהו בעצם מתחם מקדשים מרכזי הנמצא במרחק קצר מהעיר סיאם ריפ בקמבודיה, עוד מימי המאה ה-12. מדובר במבנים ארכיאולוגיים והיסטוריים מרהיבים ביופיים, אשר מסתתרים בין עצי הג'ונגל הסבוכים. המקדשים לא רק גדולים ומרשימים אלא גם בעלי חשיבות היסטורית משמעותית וכוחם טמון בפרטים הקטנים. באבני המקדשים מגולפות אלפי דמויות היסטוריות של צבא, פילים, נחשים, רקדניות ועוד.

מיקומם של מקדשי אנגקור נמצא במערב קמבודיה, ליד סיאם ריפ (גם היא אחת מהערים המתוירות ביותר בקמבודיה). במקום ישנם יותר מ -100 מקדשים אשר כולם שרידי הדת החברתית מטרופוליס, אשר ארמונותיה, בנייניה ובתיה עדיין עומדים על תילם כיום. המקדשים נבנו על ידי מלכים והיוו בתקופה ההיא לסמל ייצוגי וארצי להר מרו, הבית הקדום של אלוהי ההינדו.

המקדשים במקום

אנגקור ואט הינה יצירת המופת הנעלה של האמנות הקמרית. מבקרי המקום יוכלו להיכנס בשביל האבנים המורם, לצעוד בחצרות הנרחבות, לעלות במעלה המקדש המרכזי ולהתפעל מאמנות זו בשקיקה. החשיבות של המקדש לעם הקמבודי גדולה מאוד עד כדי כך שציורו של המלך מופיע על דגל המדינה.

המקדש השני בחשיבותו הינו הבאיון. מקדש זה נבנה עוד בסוף המאה ה-9 והוא חלק מהנופים היפים באנגקור. הוא כולל כ-15 מגדלים אשר מעוטרים בפסלו של בודהה המשקיף ממקומו על המבקרים במקדש. מקדש מרהיב נוסף עונה על שם טה – פרום, אחד המקדשים המפורסמים בקמבודיה אשר נכבש על ידי עצי הג'ונגל, מה שמוסיף ליופיו המסתורי המרתק.

תחבורה ולינה באזור

לאנגקור ואט ניתן להגיע מהעיר סיאם ריפ אשר נמצאת מספר ק"מ ממנה כחלק מהסיורים המאורגנים או עם נהג טוק-טוק. אל סיאם ריפ עצמה אפשר להגיע בטיסה או באוטובוס מפנום פן או מבנגקוק אשר בתאילנד. במקדשים עצמם אפשר לבקר באופניים וכך להיות יותר עצמאיים וגמישים.

לגבי לינה, ישנם מגוון מלונות בעלות נוחה אשר רק מחכים להלין את מבקרי המקום. רצוי להזמין מלון במקדשי אנגקור מוקדם ככל הניתן וכך ליהנות ממבחר גדול של חדרים ומחירים סבירים יותר.

אנגקור ואט מחכה לכם.

למידע נוסף על טיול לקמבודיה לחצו כאן!

נופים בטיול לוייטנאם